SlovakiaGolf.sk | Hotely | Stredočeský kraj

Predpoveď počasia v kraji:

1.1.1970

/ °C
1.1.1970

/ °C

Popis kraja

Južne od Prahy, pozdĺž riek Vltava a Sázava, sa rozprestiera rozsiahla rekreačná oblasť, ktorá je hojne využívaná obyvateľmi Prahy k víkendovým a prázdninovým pobytom v súkromných rekreačných objektoch. Avšak táto oblasť je tiež oblasťou tradičného trampingu so stále udržovanou tradíciou trampských osád.

Český_Šternberk_CastleDomácich aj zahraničných turistov lákajú dva z najkrajších hradov v Čechách - Karlštejn a Křivoklat. Nájdeme ich v centre dvoch najvýznamnejších chránených prírodných rezervácií stredných Čiech, CHKO Český kras a Křivoklátsko. Neďaleko Prahy sa nachádzajú tiež zámky Konopiště, Dobříš, Český Šternberk a alebo Hořovice. Okolie českej metropole je veľmi členité. Zvlnený sever zvolna prechádza v rovinatý východ, na juhozápade sa zase rozprestiera horský masív Brd, na juhovýchode leží malebné Posázavie a na západe sa nachádza Křivoklátská pahorkatina.

Dopravná dostupnosť
Hustá sieť diaľnic a rýchlostných komunikácií európskeho systému, trasovaných z Prahy hviezdicovito do všetkých regiónov kraja (Kladensko, Mladoboleslavsko, Příbramsko, Benešovsko, Mělnicko, Nymbursko). Uspokojujúca železničná sieť zahrňajúca vysokorýchlostné koridory i trate regionálneho významu s taktovou prevádzkou vlakov prímestskej aj diaľkovej dopravy do smerov: Kolín, Kralupy nad Vltavou, Beroun, Benešov, Kladno, Lysá nad Labom, Posázavie.

Meeting Hotel Praha, Nupaky

Hotel sa nachádza cca 10 ? 15 minút od centra Prahy v blízkosti zámku a zámeckého parku Průhonice, neďaleko známej botanickej záhrady. Svojím charakterom ide o hotel luxusne vybavený s kľudnou rodinnou atmosférou a všestrannou kuchyňou.

Na Veselé, Beroun

Resort Beroun Na Veselé nabízí kvalitní odpočinek v hotelu, který se nachází v budově klubovny.

Pension Selský Mlýn

Útulný pension s restaurací nedaleko Líšnice.